otwarte24 – wciąż czekam na rozwój

Przy ostatnich pracach porządkowych na mailu znalazłem odpowiedź Krzysztofa Bartnika (przedstawiciela o2.pl – odpowiedź z listopada 2008 roku) na temat moich pytań dotyczących platformy otwarte24.pl. Niestety od tamtej pory kompletnie nic się nie zmieniło w usługach, które oferuje system sprzedażowy. Poniżej chciałbym przytoczyć część odpowiedzi. Dodam, że autor odpowiedzi został przeze mnie poinformowany, że pytania i odpowiedzi chcę zamieścić na blogu.

Przemysław Żyła (PZ): na podstawie Pańskiej raczej jedyne co przychodzi mi do głowy, to że jednak ten plan (który niby macie) jest mocno niedopracowany. Staram się systematycznie zaglądać na platformę i od dłuższego czasu nic się tam nie dzieje. Nawet część sklepów, które polecacie się nie zmienia. Chwalenie się, że aktywnych jest kilka tysięcy lekko mnie nie przekonuje (właśnie ze względu na tą stagnację na głównej stronie systemu). To samo dzieje się z usprawnieniami (domeny, etc), o których Pan pisał – pojawiły się i od dłuższego czasu cisza.

Krzysztof Bartnik (KB): Fakt, że wprowadzanych zmian przez nas nie widać, nie znaczy, że prace ustały. Każda opcja wymaga szczegółowych (a przez to długotrwałych) testów, jak pisałem w poprzedniej wiadomości.

PZ: Dodatkowo jakiś czas temu odpisywaliście mi, że powstanie blog, na którym będziecie informować użytkowników o zmianach – tych wprowadzonych, oraz planowanych. Czyżby zmiana polityki rozwoju – już nie chcecie/nie macie czym się chwalić?

KB: Nie, wyjaśniałem to już w poprzednim mailu. Nasz wysiłek koncentrujemy na dopracowywaniu produktu – to dlatego blog nie powstał. Polityka rozwoju pozostaje bez zmian.

PZ: I na koniec. Podaje Pan liczbę 3000 sklepów (teoretycznie aktywnych). A ile z nich coś sprzedaje? Jak wiele mają odwiedzin? Bo logowanie userów, którzy zakładają sklepy o nazwach http://19andzia88.otwarte24.pl/ (2 produkty), a których możnaby znaleźć pewnie dziesiątki, jeśli nie setki nie jest wyznacznikiem jakości platformy. Pewnie dość prostym sposobem „przesiewu” byłoby wymaganie regonu, numeru wpisu do RDG lub KRS – zależy na jakim targecie się skupiacie. Ludzi, którzy swoją pracą wyrobią Wam markę, czy tzw. sZaLoNyCh NaStOlAtKóW?:), którzy nie wiedzą co to prowadzenie firmy…

KB: Nie ujawniamy takich danych, gdyż to byłoby nie fair wobec sklepów. Niech Pan skontaktuję się z jakąkolwiek platformą sklepową i poprosi o konkretne cyfry – nie sądzę, żeby uzyskał Pan odpowiedź. Liczba rejestracji sklepów dawno przekroczyła 8000, ale liczba aktywnych – w tym momencie – sklepów wynosi niecałe 3000. Od początku w otwarte24.pl założyliśmy możliwość tworzenia kont prywatnych i firmowych – dlaczego mielibyśmy odsiewać kogoś kto stawia pierwsze kroki w e-commerce? Dajmy każdemu szansę na spróbowanie swoich sił. Jeżeli ktoś nie będzie powracał do sklepu, to takie konto będzie usuwane – określa to nasz regulamin.

Dodatkowo zapraszam do obejrzenia rozmowy z Michałem Brańskim – członkiem zarządu o2.pl – odnośnie platformy e-commerce:

podziel się ze znajomymi

4 Replies to “otwarte24 – wciąż czekam na rozwój”

  1. Witam

    Polecam uważniejszą lekturę naszego systemu – najlepiej jego używanie:) Zmiany cały czas są wprowadzane, ostatnia to np. możliwość grupowej edycji towarów. Opcję dodaliśmy minimum tydzień przed opublikowaniem tej notki.

    Proszę zwrócić też uwagę, że sekcja e-commerce w o2 to nie tylko otwarte24.pl.

    Pozdrawiam
    Krzysztof Bartnik

  2. Super – Panie Krzysztofie – dziękuję za komentarz. W dalszym ciągu liczę na to, że jednak o2.pl zamiast na mnie naskakiwać pochwali się planem działania na najbliższy czas – sam będąc użytkownikiem otwarte24.pl jestem żywo zainteresowany planową rozbudową serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.