odkurzam biblioteczkę, czyli rozdaję książki

Od jakiegoś czasu zbierałem się już z zamiarem rozpoczęcia tego tematu. Mam w domu całą masę książek, które używam sporadycznie albo wcale. Trafiają się też całkiem nowe, co najwyżej przekartkowane przeze mnie. Chcę je rozdać – potrzebuję miejsca na kolejne pozycje, a te tylko się kurzą i marnują na regałach.

Żeby jakoś sensownie to „rozdawnictwo” zorganizować uruchomiłem na facebooku stronę, na której osoby zainteresowane otrzymaniem książek będą mogły argumentować swoją potrzebę. Jednocześnie o wszystkich książkach będę pisał tutaj na blogu.

wolnebiblioteki.pl – uwolnij książki – strona na FB

(na moment publikacji niniejszego wpisu domena wolnebiblioteki.pl jeszcze nie działa, ale pracuję już nad jej uruchomieniem)

Co musisz zrobić, żeby otrzymać książkę? Napisać komentarz dlaczego chcesz daną książkę dostać – tutaj na blogu lub na stronie facebookowej. Książki dostaną autorzy najciekawszych komentarzy (podpowiem, że jeśli napiszesz o tej inicjatywie u siebie na tablicy facebookowej lub blogu, to zwiększysz zdecydowanie swoje szanse). Postaram się nowe wpisy wrzucać w weekendy i czekać na odpowiedzi do kolejnego weekendu.  Koszt przesyłki pokrywam ja, choć zachęcam również do osobistych spotkań (Warszawa lub Częstochowa) celem przekazania książki.

Na pierwszy ogień idą:

Motywowanie i inspirowanie zespołu wydawnictwa OnePress (przy ostatnim zamówieniu pomylili się i przysłali o tą książkę za dużo, więc pozycja jest nowa – wartość 34,90pln),
PEAR, programowanie w PHP wydawnictwa Helion (książka raz przekartkowana, czyli praktycznie nowa – wartość 44pln),
AJAX i PHP, tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych wydawnictwa HELION (książka raz przekartkowana, czyli praktycznie nowa – wartość 47pln).

podziel się ze znajomymi

6 Replies to “odkurzam biblioteczkę, czyli rozdaję książki”

 1. Ciekawy pomysł :D Z chęcią „przygarnę” książkę „Motywowanie i inspirowanie zespołu.”. Czemu akurat tą ? Bo stoję przed wizją dalszego rozwoju swojej firmy (czas poszerzyć zespół) i przyda się lektura na temat zarządzania i motywowanie owego zespołu :D

 2. Chętnie zaopiekowałbym się „PEAR, programowanie w PHP”, a to dlatego ze o PEARze slyszalem dotychczas jedynie tytułowe 4-literki, stad z pewnoscia kazda strona z tej ksiazki bedzie dla mnie wyjatkowo pouczajaca.

 3. Ja bym chętnie przygarnął Ajax i PHP :) Mam przed sobą stworzenie witryny opartej na php i ajaxie i książka na pewno była by ciekawą pomocą naukową. Nie przepadam specjalnie za wszelkiego rodzaju ebookami więc na pewno dobrze bym ją wykorzystał :)

 4. Cóż jeszcze ja jestem chętny na AJAX i PHP :) Swoją kandydaturę na otrzymanie tej książki troszkę inaczej przedstawię. Otóż dla mnie samo PHP jest pasją (no może z pasją troszkę przesadziłem, ale od paru latek bardzo interesuję się PHP). Dla mnie wykorzystanie AJAX w moich projektach będzie bardzo przydatną rzeczą ułatwiającą obsługę mych skryptów :) No i oczywiście AJAX dla mnie to nowość, więc pewnie pojawi się sporo problemów, które będę mógł opisać na blogu. No i oczywiście ładnie podziękuje na nim za tą książeczkę :) Co do info na fejsie to tam wrzuciłem linka, może ktoś też będzie ciekaw jakiejś książeczki :)

 5. Przepraszam za opóźnienie. Książki w tym tygodniu (ponieważ są tylko trzy) otrzymują:

  Motywowanie – Piotr Lewandowski
  Pear – RRR
  i Ajax i PHP – SuchyMTW

  na osłodę postaram się coś też wyszukać dla ddluka – zaproponuję w mailu.

  Gratuluję i o ile to możliwe proszę o kontakt na email: przemyslaw (at) zyla (dot) pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.