nowe spojrzenie na hosting

Zwykle raz na 6-8 miesięcy obijam się o problem hostingowy. Okazuje się, że albo któryś z moich blogów generuje zbyt duże obciążenie, albo wygenerowałem jakiś wyjątek, który idealnie pasuje do opisania jako „złamanie bliżej nieokreślonych zasad i procedur”, a co za tym idzie zablokowanie konta. Aż tu nagle…

…otrzymałem zaproszenie od firmy hostingowej, która ma zupełnie inne podejście do klienta. Poczytałem, przeanalizowałem, powalczyłem cały wieczór z adminami z tejże firmy nad doprowadzeniem jednej z baz danych do użyteczności i od kilku dni:

Dlaczego zenbox.pl jest wyjątkowy?

Bo nie rozlicza się za wielkość konta, ilość baz danych czy też aktualne obciążenie. Głównym wyznacznikiem określającym cenę jest ilość unikalnych użytkowników (UU) miesięcznie. Dodatkowo system odporny jest na tzw „wykop efekt” i nie liczy go w wykorzystaniu bieżącego planu. Fajne?

To może jeszcze fajniej?

W standardzie SSH, bardzo duże limity obciążenia serwera, wspomniany brak ograniczenia pojemności, wielkości bazy danych, ich ilości czy też regularny (co 6h) backup. Nie ma sensu, żebym więcej kopiował opisu – najlepiej przeczytać tutaj:

zenbox.pl/specyfikacja.html

W testach usługi (z tego co widziałem na beta liście) było kilkadziesiąt osób. Większość aktywnie dłubała w swoich serwisach i blogaskach, praktycznie wszyscy byli zadowoleni i pewnie duża ich część zostanie na zenbox.pl na bardzo długo. Lubiąc się czepiać chciałbym powiedzieć, że do pierwszego „fakapu”, ale już teraz wiem, że ekipa zenbox’a będzie kreować nowe standardy – nie tylko parametrów hostingu, ale i jakości obsługi. Otrzymałem od nich olbrzymie wsparcie i sporo wiedzy na tematy związane z utrzymaniem blogów od strony technologii. Gratulacje!

W międzyczasie, jeśli ktoś ma wątpliwości na temat innych hostingów, to zapraszam do poczytania o moich przygodach z dotychczasowymi dostawcami:

http://zyla.pl/byc-konsumentem-pamietaj-o-czytaniu-regulaminu.html

http://zyla.pl/ktory-hosting-najlepszy-jaki-wybrac-hosting.html

podziel się ze znajomymi

11 Replies to “nowe spojrzenie na hosting”

  1. Cena od 15 zł miesięcznie wydaje się pozornie niska, pozornie bo to 180 zł rocznie (150 zł płacąc za cały rok z góry)… ale co mnie najbardziej zniechęciło, że to jest cena za 1 domenę!

  2. @iTomek:disqus Tanio to mam obecnie – 0 zł rocznie za unlimited / 200Mbit, co pozwala mi np. na 50MB stronę startową w jednej z domen. Nigdy w życiu nie płaciłem za hosting, a najtrudniejsza jest zmiana swoich przyzwyczajeń ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.