nazwisko Żyła

W Polsce jest około 7 tyś. osób noszących nazwisko Żyła. Sympatycznie byłoby poznać choć małą część tej wielkiej rodziny Żyłów:). Jeśli masz na nazwisko Żyła i czujesz potrzebę skontaktowania się ze mną – zapraszam – będzie mi miło. Ja już nawiązałem kontakt z dawno zaginioną rodziną dzięki temu działowi.

Chcę zrobić największy spis osób noszących nasze nazwisko. Oczywiście mogę podać na powyższej stronie kontakty: mailowy, telefoniczny, adres strony www.

Założyłem też fanpage na Facebooku – można zapraszać do swoich kontaktów:

138 Replies to “nazwisko Żyła”

 1. Witajcie

  Miło widzieśc czytać o ludziach noszących to samo szlachetne nazwisko jak ja .

  Moja rodzina pochodzi z Sandomierze gdzie mieszka ok 10 rodzin noszących to nazwisko.
  Ja mieszkam z żoną Małgosią w Gdańsku
  Pozdrawiamy serdecznie
  Małgosia i Artur Żyła

 2. Witajcie!

  Nigdy bym się nie spodziewał.

  Jestem z linii Częstochowa/Ostatni Grosz (Piotr/Wiesław)

  przez Teofil – Karol – Andrzej do mnie, Marcina Żyły.

  Obecnie Dąbrowa Górnicza. Pozdrowienia.

  Marcin Żyła

 3. Witam!

  Jestem synem Andrzeja i bratem Marcina z linii Częstochowskiej (Teofil-> Karol-> Andrzej)

  Pozdrawiam

  Maciej Żyła
  Dąbrowa Górnicza

 4. Witam Tu Marcin Żyła z Kielc. Mam żone Magdę i pochodzę z podkieleckiej wioski. Chętnych zapraszam na gg 5091406

  Pozdrawiam

 5. Witam
  Mieszkam w Kaliszu ale moja rodzina pochodzi z Miedzyrzecza w woj Lubuskim gdzie mieszka wieksza czesc mojej rodziny .Fajnie ze taka strona powstala. Pozdrawiam tworcow strony oraz wszystkie Żyły w Polsce. :P

 6. Hej
  Bardzo fajnie ,że jest taka strona
  Ja nazywam się Katarzyana Żyła i pochodzę ze Starachowic . Mój dziadek Bogdan pochodzi z Waśniowa albo Klimontowa (nigdy nie mogę zapamietać ale rodzina jest związana z tamtymi rejonami a wiec z województwem świętokrzyskim a dawniej kieleckim).Nazwisko Żyła noszą mój Tata Włodzimierz i Mama Ela (mieszkaja w Starachowicach), stryjek Sławek (jest w Londynie),brat Dziadka Wojciech jego syn Grzegorz i jego dzieci i żona. Podobno w Starachowicach jest jeszcze jedna rodzina o tym nazwisku ale nie jest z nami spokrewniona.

 7. Witam wszystkie Zyly,
  nazywam sie Marek Zyla (33 lata). Pochodze z Ozimka (woj. opolskie). Mieszkam od 19 lat w Bergisch Gladbach w Niemczech z zona Ania(32 lata) i synem Marvinem (2 latka). Ciekawa stronka.
  Pozdrowienia

 8. hej pozdrawiam całą rodzine żyłów z woj. podkarpackiego :D mam tam cała rodzinke od strony mamy :) moja mama ma tez panienskie nazwisko żyła :)

 9. Nazywam sie Andrzej Żyła, mieszkam z rodziną w Żarach. Moja rodzina pochodzi w większości z Kaszub. Pozdrawiam rodzinę z Elbląga i Mątaw !

 10. Cgciałabym się dowiedzieć nieco o mojej prababce, wiem tylko tyle ze ze przed zamazpojsciem nazywala sie Irena Żyła miala 3 mezow, kiedy byla dzieckiem rodzenstwo oddalo ja na sluzbe do pewnwj rodziny żydowskiej.Moze ktos jest spokrewniony??

 11. Hey Witam wszystkich Żyłów. Ja nazywam się Kamil Żyła mieszkam w Krapkowicach (pod Opolem), jestem studentem Uniwersytetu Opolskiego, zajmuję się od 4 lat fotografią i myślę o tym bardzo poważnie, współpracuję z lokalną gazetą jako fotoreporter. Familia Żyłów z której ja pochodzę mieszka w Tarnowie Opolskim jest to dość liczna rodzinka. A dziadkowie nazywalia się Józef i Elżbieta Żyła (w języku niemieckim pisane Zylla).

 12. tak trzymac…..nazywam się Jarosław Żyla i mieszkam z żoną w RESZLU- miescie na Warmi.Mój dziadek mieszkal kiedyś prawdopodobnie w okolicy Kolbuszowej-tam urodził się mój ojciec Stanislaw.POZDRAWIAM :)

 13. Witam nazywam się Michał Żyła, mieszkam we Wrocławiu ale mój dziadek pochodził z Przeworska k. Rzeszowa.
  Czy ktoś posiada jakieś informacje dotyczące genezy naszego nazwiska ? Jeżeli tak prosił bym o przesłanie na adres mailowy, dzięki z góry :-)
  Pozdrawiam wszystkie Żyłki ;-D.

 14. No prosze więc Michałow Żyła jest więcej niż jeden. Co do rodziny to dziadek też miał na imię Michał mieszkał na Podkarpaciu we wsi Żuków. Pozdrawiam wszystkich Żylow

 15. Witam wszystkich przyznających się do nazwiska Żyła.Moi dziatkowie Tomasz i Zofia ostatnio z Bogucic w lubelskim.Rodzice Jan i Czesława również z Bogucic.Mam pięcioro rodzeństwa:Bogusław z żoną Marią mieszkają w Sandomierzu.
  Zygmunt mieszka w Bogucicach,Ania w Kwidzynie.
  Młodszy brat Jerzy z żoną Marią mieszkają w Jaworznie. Zofia z rodziną najmlodszą wnuczką Kornelką(6 dni) rownież z Bogucic.
  Alicja z rodziną mieszka w Sielcach koło Puław.
  Dziadek Tomasz miał sześciu braci i siostrę Marylę.
  Do usłyszenia rodzinko!
  mitt999@interia.pl-Zofia kowalska

 16. A w Starachowicach Żyłek jest, że ho,ho
  Bogdan, Kazik, Włodek, Grzegorz, Piotr, Agata, dwie Wiesławy, Elżbieta, Katarzyna – wszystko jedna familia, a są też inne o tym samym nazwisku.

 17. heh, ale fajnie jest dowiedzieć się, że ludzi o nazwisku Żyła jest wiecej. ja (Izabela) mieszkam w woj. lubuskim (Dychów, 9 km od Krosna Odrzańskiego i ok. 36 od Zielonej Góry) wraz z moimi rodzicami (Marek i Wiesława) i moją siostrą (Justyna).
  Żyły – łaczmy się…
  mój nr gg 6087166, e-mail: izucha19@o2.pl.
  Zapraszam!!

 18. Witamy!
  Nosimy nazwisko Żyła mieszkamy w Świdniku/k.Lublina. Nasze imiona to Marek, Renata, Klaudia i Sylwia. Urodziłem się w Starym Dzikowie w woj. podkarpackim :). Moja żona pochodzi ze Świdnika.
  Cieszę się, że tyle osób nosi takie samo nazwisko jak ja :)

 19. Cześć!
  fajny pomysł z tą stroną.zaraz robi sie raźniej, bo to nie tak czeste nazwisko.ja pochodze z chrzanowa tak jak i moj tato i jego tato o nazwisku ‚Żyła’.obecnie mieszkam w anglii i stad ta ‚zyla’.po paru miesiacach walki i ciaglych pomylek w angolskich papierach wybralem opcje bez rodzimych znaków diakrytycznych.
  Pozdrawiam wszystkie ‚żyły’!!!

 20. Witam! Fajny pomysł z tą stronką:D heh Ja mam na imię Michał i wraz z moją mamą Alicją, tatą Krzysztofem i siotrą Katarzyną mieszkam w Sycowie! (53km od Wrocławia)

 21. Hej! pozdrawiam wszystkie Żyłki. Pochodzę z Elbląga. Również mam rodzinkę w Mątawach. Do pozdrowień dołączają sie moi rodzice Anna i Mirosław oraz brat Damian.

 22. O rany, mie miałam pojęcia, że jest tyle Żyłów. Myślalam dotąd że to żadkie nazwisko! Mam na imię Monika, tak jak pani z Sycylii, tyle że mieszkam w Warszawie. Moja rodzina Żyłów pochodzi chyba z Radomia i okolic, ale nie jestem pewna – nie znam korzeni starszych niż mojego dziadka Józefa Żyły, który mieszkał w Radomiu. Pozdrawiam wszystkich ziomków Żyłków. Ja niestety nie przekażę mojego nazwiska następnym pokoleniom, bo mam córkę, która nie nosi inne nawisko po mężu, ale liczę na was Żyłowie! ;)

 23. Witam, ja już co prawda nie nazywam się już Żyła, bo po mężu noszę inne nazwisko, ale zawsze jestem z tym nazwiskiem utożsamiana. Pochodzę z Wrocławia, ale mój tata Stanisław Żyła pochodzi z Dębicy koło Tarnowa i z tego co wiem tam jest sporo osób noszących to nazwisko. Pozdrawiam wszystkie Żyłki.

 24. hm, z żyłą nie łączą mnie prawie żadne kontakty, poza żyłą wodną pod moją sypialnią…,
  pozdrawiam wszystkich o tym dość niezwykłym nazwisku. pozdrawiam twórców i pomysłodawców strony, wpisujących się, bardzo miło przeczytać, że macie tyle ciepła do siebie, że te wpisy są takie rodzinne, pamiętacie o dalszych krewnych noszących to nazwisko. jeszcze raz pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

 25. Witam :) Ja jestem Asia Żyła i pochodzę ze Starachowic. Mieszkam wraz z mamą. Z tego co wiem to w moim mieście są trzy rodziny Żyłów .
  Pozdrawiam

 26. Witam serdecznie wszystkich zylki!!Pochodze z Grudziadza,mieszkam z rodzinka w Brühl(niemcy)moja siostra
  Edith i Ilona oraz mama Maria takze.Ojcec Josef Zyla pochodzi z Kitnowa,wraz z bracmi Stanislaw,Ryszard,Czeslaw.Nasi kuzyny to Marek,Jacek i……..narazie to tyle w polsce a nasze nowe pokolenie w niemczech to Can-Marcel i Joel-Jason.

 27. super strona. Nawet nie liczyłam ze Żylaki maja swoja strone. moj dziadek pochodził z cewkowa mial na imie rudolf i dwoch braci czesława i wacława.jak ktos zna moje korzenie prosze o kontakt. pozdrawiam was ZYLY.

 28. Witam
  Żyła to moje nazwisko panieńskie. Pochodzę z woj. świętokrzyskiego z małej miejscowości podkieleckiej. Mój ojciec to Stefan, a dziadek to Jan. Obecnie mieszkam w Dąbrowie Górniczej. pozdrowienia dla Żyłów :)

 29. Witam wszystkie Żyłki :)!!!Ja też należę do dużego klanu Żyłów i bardzo mi miło z tego powodu…Pochodzę z Kielc,mój tata Roman Żyła, a dziadek Bogusław Żyła pochodzi z Serbinowa koło Mniowa. Okazuje się,że w Kielcach jest też druga Monika Żyła…Chciałam dodać,że Marcin Żyła z Kielc to mój stryjeczny brat:)))Jeśli ma ktoś chęć porozmawiać zapraszam na gg 7048382. Pozdrawiam wszystkie Żyłki!!!!!!!

 30. Siemanko!!!Jestem Ania Żyła z Międzyrzecza w którym mieszka większa część rodziny.Moja rodzina pochodzi z Bohni ,a pozostała część rodziny mieszka w Kaliszu iw Domaszowicach.Pozdrawiam wszystkich Żyłów !!!;)

 31. Moja rodzinka Żyłow pochodzi ze Strzegomia koło Staszowa w województwie Świętokrzyskim. Moj pradziadek (prawdopodobnie)Józef miał syna Władysława, ten, m.in. syna Stanisława,ktory jest moim tata. Nie mialam pojecia,ze jest tak wiele różnych Żyłów w Polsce.
  Ja aktualnie mieszkam na Śląsku. Ale większośc rodziny mieszka w okolicach Sandomierza.

 32. Cześć wszystkim. Jestem Magda i też mam na nazwisko Żyła. Pochodzę z malutkiej wioski w województwie lubelskim. Mam dużą rodzinę a w niej same Żyły. Pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!!!!

 33. Witam! Przez przypadek znalazłem tę stronę i muszę przyznać, że dobry pomysł! Nazywam się Przemysław Żyła mieszkam w Częstochowie, dzielnica Północ. Pozdrawiam wszystkich Żyłów!!!:)

 34. mój pradziadek pochodził z Międzygorza woj. Kieleckie na imię miał Tomasz. miał Syna Franciszka ten natomiast syna stanisława a stanisław mnie. jesli ktoś wie coś wiecej na ten temat prosze o informacje i kontakt. pozdrawiam.

 35. Cześć Wszystkim Żyłą.Pochodzę z Żarowa w woj.dolnośląskim. Mój ojciec to Mieczysław dziadek Rudolf.W Żarowie jest jeszcze nas sporo. Pozdrawiam wszystkich

 36. aha,to jeszcze raz ja- Ania z Tarnowa, moj ojciec to Tadeusz, a dziadek Władysław, jesli ktos chce prosze o kontakt:aniafh@poczta.fm

 37. Pozdrawiam. „Żyły ze wszystkich stron – łaczcie się!”
  Autorowi – wielkie dzięki za stronę.
  Reprezentuję linię rzeszowska.Szczep pochodzi z Woli Raniżowskiej, k. Kolbuszowej
  Dziadek: Józef; jego dzieci: Maria (emigrowała do Francji),Jan, Ewa, Wojciech ( mój ojciec); Czesław; Antoni oraz Julia i Katarzyna
  Żyję w Dzierżoniowie( dolnośląskie)O naszej stronie niezwłocznie poowiadamiam resztę rodzinki.

 38. witam członka rodziny ,)

  ja jestem Krzysiek,
  mam 18 lat.
  mieszkam w Dębicy, stąd też wywodzi się moja rodzina
  choć pra-babcia wyjechała do USA jakieś 90 lat temu

  pozdrawiam serdecznie całe drzewo genealogiczne hehe ,)

 39. Cześć Żylaki:)) ,mieszkam w Andrychowie, -gdzie jest parę rodzin o tym nazwisku część spokrewniona ze mną , mój tato Mieczysław pochodzi ze Świdnicy. Pozdrawiam

 40. No to jeszcze ja!

  Żyła to moje nazwisko rodowe. Urodziłam się w Oleśnicy koło Wrocławia i też jest nas tutaj całkiem sporo.

  Pozdrawiam wszystkie Żyłki!

 41. Cześć Żyłki!!! Jakie to wspaniale nazwisko.Jestem z Radomia,mój tata Czesław pochodzi też z Radomia,dziadek Henryk też z Radomia,pradziadek Franciszek też z radomia.tata pochodzi z dzielnicy planty,teraz z ustronia

 42. Witamy! Pochodzimy ze Starogardu Gdańskiego. Żyła to rodzina mojego męża:) Moj teść Władysław Żyła pochodzi z Obozina koło Starogardu. Wiem, że ma 5 braci na Śląsku. Ma też brata Stanisława w Pomysku Wlk. kolo Bytowa. Pozdrawiamy Ryśka Żyłę, który również się tutaj pojawił, chociaż osobiście się nie znamy. Ale pochodzi on z Pomyska , wiec pewnie syn Stanisława…. Pozdrawiamy.

 43. witam wszystkich
  jestem z okolic kańczugi woj podkarpackie, nazwisko żyła jest tutaj dość często spotykane, wiem o kilku rodzinach niespokrewnionych ze sobą, co ciekawe dużo żyłów mieszka w sąsiedniej gminie jawornik polski np. w manasterzu
  że też nikt sie z naszych okolic nie odezwał
  pozdrawiam

 44. Hej pozdrawiam wszytskich, mam na imie Mateusz, moj tata to Roman Zyla, dziadek Edward, babcia Genowefa z debicy pochodzili
  dzidek gdzies tam mial znajomych(rodzine) kolo rzeszowa. Jesli ktos cos wie prosze pisac jak ktos chce poggadac moj nr GG:1600677

 45. Witam nie wiem ale żył jest mnostwo wlasnie kolo kanczugi i okolic moj ojciec z tamtad pochodzi a dokladnie z manasterza malutka wioseczka, i kto wie moze jestesmy rodzina? jakby dobrze pogrzebac. hehe pozdro dla kuzynow:)

 46. Witam, mam na imię Anna i też jestem Żyła :) , mój tata to Paweł , mieszkamy w Łasku w łódzkim.Mój dziadek miał na imię Józef i pochodził spod Wielunia z miejscowości Biała.Natomiast pradziadek chyba zwał się Tomasz…Pozdrawiam!

 47. Nazywam się Andrzej Żyła syn Edmunda mam 40 lat mieszkam w Zamościu.
  Chciałbym się podzielić pewnymi wiadomościami odnośnie rodziny Żyła.
  Pierwszy raz w wzmianka o tym nazwisku jest w XV wieku opisana przez Jana Długosza o chłopie Stanisławie Żyła zamieszkałym we wsi Mydło.
  Z tego co wiem korzenie mojej rodziny wywodzą sie z Czech z Beskidu śląskiego.Moi przodkowie brali udział w powstaniu górali przeciwko szlachcie za czasów Chmielnickiego.Po zdławieniu tego powstania musieli uciekać w inne tereny Polski i nie jest to teza bez pod-stawna ponieważ najwięcej osób o tym nazwisku zamieszkuje byłe województwo Bielsko Biała wg. ostatniego spisu ludności .Z przekazu mojego dziadka Tomasza i z kolei jego dziadka nie trudnili się uprawą ziemi a pszczelarstwem co było
  prawdopodobnie związane z pańszczyzną.
  Dopiero po zniesieniu pańszczyzny przez cara Rosji zaczęli kupować morgi ziemi.
  Pozdrawiam wszystkich o nazwisku Żyła i tak jest nas najwięcej na cmentarzu – na nagrobkach ma się rozumieć i z tego się wywodzi to nazwisko moi pradziadowie dożywali sędziwego wieku.

 48. Witam!

  Nazywam się Rafał Żyła, pochodzę z Sandomierza, ojciec Marek Żyła, dziadek Józef, pradziadek pracował w Pteresburgu, skąd przyjechał do Sandomierza tracąc w międzuczasie cały swój majątek (rewulucja zmieniła rodzaj waluty). Obecnie mieszkam w Krakowie i jest mi dobrze. Pozdrawiam wszystkie aorty. Czy ktoś mi powie skąd pochodzi nazwisko żyła, jakie są jego korzenie i być może znaczenie

  Pozdrawiam
  Rafał Żyła

 49. Jestem Magdaleną Żyłą z Dąbrowy Górniczej, mój Tata to Bogdan Żyła, ojciec jego – Mirosław Żyła. Wszyscy pochodzą z Zagłębia Dąbrowskiego, z Dąbrowy Górniczej, Strzemieszyc Wielkich, gdzie rodzina nasza od kilku pokoleń zamieszkuje.
  Mój email: tangerinka87@tlen.pl

 50. mam na imię Marzena lat 40 żona Piotra syna Czesława z Niewirkowa (powiat zamojski) gdzie co drugi dom to Żyła a wszyscy razem to jedna wielka rodzina pozdrowienia dla wszystkich Żył.

 51. HeJ wszystkim noszącym to ciekawe nazwisko! Mam 18 lat i pochodze z Andrychowa koło Wadowic. Zawsze się zastanawiałam ile Żyłów żyje w Polsce, bo tu w woj. małopolskim prawie nie ma żadnych, tylko mój wujek. Bardzo chętnie poznałabym kogoś z tym nazwiskiem Jeśli będzie miał ktoś ochote to proszę pisać na nr gg 13604174

 52. Cześć Witam pozdrawiam wszystkich,ole nas dużo.Pochodze z Mielca,obecnie mieszkam w Dębicy.Podobno moje korzenie to Wola Raniżowska koło Rzeszowa.Podobno mam rodzine w Wrocław,Chrzanów,Olsztyn,Piława Górnai gdzieś w Brazyli brat taty.
  Proszę okontakt ze wszystkimi.

 53. Hej
  Mam na imię Michał . Jestem z Myszkowa. Moja praprababka Teofila Żyła(1884-1952), zamężna z Andrzejem Konopką(1880-1966) pochodziła z Przybynowa na Śląsku ( dawne województwo Kieleckie w XX leciu międzywojennym) miała brata Bolesława Żyłę, który miał syna Władysława (który podczas wojny został ścięty w Berlinie ) , mieszkającego 3 córki , a mieszkał w Zawierciu. Podczas wojny kolportował u siebie na strychu ulotki antyhitlerowskie. Jeśli ktoś wie coś na temat 3 córek z domu Żyła z Zawiercia proszę o kontakt ;-)

  Pozdrawiam wszystkich

 54. cześć wam wszystkim .mam na imię robert pochodze z rataj koło szczucina w województwie podkarpackim obecnie mieszkam w kielcach jestem ostatnim który przedłużył nazwisko w mojej rodzinie ponieważ mam syna.Pozdrawiam wszystkich o tak pięknym nazwisku.

 55. Darek Żyła z Radomia, pozdrawiam wszystkich o nazwisku Żyła a szczególnie moją rodzinę ze Starogardu Gdańskiego

 56. cześć mam na imię Marcin a na nazwisko jak się już dobrze domyślacie żYłA..pochodzę z woj. lubelskiego i moja rodzina też…urodziłem sie w Zamościu.. do trzeciego roku życia mieszkałem we wsi Niewirków(to ta wieś co drugi dom to żyła) koło Zamościa, następnie przeniosłem sie wraz z rodziną do pobliskiej wsi śniatycze gdzie mieszkałem mnej wiecej do 19 roku życia, aż wreszcie mieszkam w zamościu. z tego co wiem mój ród pochodzi z wsi Zawalów.

 57. Zawalów to wieś położona na trasie Zamość-Hrubieszów. w zawalowie urodził sie i wychował mój dziadek a póżniej przeniósł sie do niewirkowa..miał dwuch synów Bogusława(mój tata) i Ryszarda. z tego co wiem to mam rodzine w Bogucicach, werbkowicach, zawalowie, miączynie, zamościu, niewirkowie i innych pobliskich miejscowościach…jeśli ktoś coś wiecej wie o mojej rodzinie to prosze o kontakt na maila ja_zolnierzyk511@op.pl. pozdrawiam wszystkich :):)

 58. Witam szukam rodziny po Eugeniusz Żyła pochodził z Manasterza( podkarpackie) mieszka gdzieś na śląsku…. wiem,że miał 2 córki, pozdrawiam !

 59. hej tu artur żyła z piasku k. czetochowy zawsze mogę pogadać a może znaleść wspólne kożenie mój gg to 1137543 a e-meil artur.zyla@interia .pl może byśmy zrobili jakiś zjazd żyłów co wy na to
  ??

 60. Nazwisko Zyla nosze po mezu jestesmy z Poznania dziadek meza Franciszek Zyla pochodzil z Poznowic w opolskim mial ciekawy zyciorys moze ktos odezwie sie z tamtych stron.pozdrawiam wszystkich Zylow.

 61. Witam wszytskich ;) Mam na imie Kamila ;)
  Mam 19 lat ;] Jestem z Raciborza . I tak jak Wy nosze nazwisko Żyła . Jestem z Raciborza woj. sląskie ;) .
  Nazwisko nosze po mamie . pozdrawiam

 62. cześć Żyłki witam wszystkich mam na imie przemek mam 30 lat mieszkam na pomorzu byłem do nie dawna ostatnim Żyłkiem z mojej rodziny ale… mam syna Konrada :-) mój ojciec urodził się na kociewiu ja mieszkam na Żuławach czasami śmieję sie że na Żyławach he he he dokładnie nie wiem skąd moja rodzina pochodzi ale fajnie wiedziec ze jest tyle Żyłków

 63. nazywam sie Agata Żyla jestem córka Wiesława Żyły Wnuczka Franciszka Zyły i prawnuczka Franciszka Źyły pochodzę ze Zgorzelca Dziadek pochodził prawdopodobnie z Kieleckiego pozdrawiam Wszystkie Żyłki!:)

 64. Witam !!! Szukam kolegi z wojska nazywa się Marcin Żyła służyliśmy razem w jednostce POZNAŃ-BABKI w 1995r. proszę o kontakt Marcina lub kogoś kto go zna , niestety nie pamiętam z jakiej miejscowości pochodzi , wielkie dzięki za pomoc !
  moje GG 118826 lub bodekx75@o2.pl

 65. Witam wszystkie Żyłki:-) Mam prośbę do Jerzego Żyła nr.53 na tej liście, abyś napisał do mnie. Mój ojciec i wójek także pochodza z Woli Raniżowskiej!! Napisz do mnie emaila na adres: mzy@go2.pl

 66. A ja jestem przedstawicielem częstochowskiej części, czli Kawodrza Górna i Dolna, Stradom.

  Dziadkowie podczas wojny mieszkali na Kawodrzy Górnej, i jest tam znaczące skupisko żył.

  Troche dzieciaków się rozpełzło po innyc dzielnicach, ale nie są za bardzo ruchliwi.
  Mój email marcin@mzyla.com

 67. Mam prośbę o kontakt ze mną Jerzego Żyłę z Dzierżoniowa. Dał on ogłoszenie 26 grudnia 2007r. Moja linia rodziny Żyła także wywodzi się z Woli Raniżowskiej! Wyjechali na dolny Śląsk: Świdnica, Jaworzyna Śl. i ktoś jest w Dzierżoniowie. Być może to jest ten sam team!? Czy mógłbyś napisać do mnie na adres: mzy@go2.pl podam ci parę informacji. Czekam na informację
  Mieczysław Żyła syn Józefa Żyły z Woli Raniżowskiej

 68. Bartosz Paprocki: Herby rycerstwa polskiego, Kraków 1584,
  str. 126.
  „Zdysława i Ratulda hrabie, synu Janowe, którego zwano Żyła,
  wspominają munimenta klasztora czyryckiego, dla tego, że się
  prawowali z konwentem o jus patronatus we wsi Górze ś. Jana.
  Czego ich odsądzono. A to się działo roku 1296, (…)”

  Pozdrawiam Żyłów.

  Krzysztof Żyła ur. 1956 w Porębie Górnej k/Wolbromia, mieszkający
  w Krakowie i Wysowej-Zdroju. k.zyla@ur.krakow.pl

 69. Dzien dobry Moj dziadek pochodzil z Siemiatycz w1936 roku wyjechal do Wlodzimierza z cala rodzina Mial na imie Dominik Żyła wszyscy w 1942 27 osob zgineło a Antoni Żyła czyli mój ojciec przeżył nic nie wiem o rodzinie dziadka Żyły.Jego żona Wiktoria Dutkowska pochodziła z komarowa trzymajcie sie Żyłki popieram zjazd .

 70. Moja rodzina ze strony mojego taty mieszka woj. lubelskim, toj. Chodel Lubelski, głównie bracia mojego taty mieszkają w Chodlu Lubelskim i Opolu Lubelskim. Jeśli ktoś jest i pochodzi z mojej rodziny, z którą zerwał się kontakt w latach 50-tych, proszę dać jakąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam wszystkie Żyłki

 71. Witam serdeznie wszystkie żyłki!!!
  Podobnie jak wiele innych osób, poszukuje swoich krewnych!!! Mój tato Roman Żyła pochodził z Woli Gałęzowskiej toj. Lubelskie. jego bracia Jan, Czesław, mieszkali w Chodlu lubelskim. chciał bym poznać część swojej rodziny, i przodków. Mój nr. GG 28797591 lub e-mail 16061957@wp.pl
  Śliczne dzięki i serdecznie pozdrawiam i życzę by wszystkie Żyły się odnalazły i połączyłi w jedną rodzinę

 72. Jak wynika to najprawdopodobniej jesteśmy rodziną, tylko podaj imię twojego taty? czy przypadkiem nie ma na imię Andrzej? A jeszcze jedno jak bracia taty mają na imię jeśli można wiedzieć? Pozdrawiam

 73. Witam,
  Nie mam nazwisko Żyła, ale zauważyłam że przewija się tutaj sporo ludzi o tym nazwisku. Aktualnie szukam rodziny do drzewa genealogicznego i byłabym zainteresowana kontaktem z kimkolwiek o nazwisku Żyła, ktokolwiek miał w rodzinie styczność z Wolą Raniżowską (okolice Rzeszowa, dokładniej Kolbuszowej). Moja babcia Józefa ur. 1923 (ojciec Józef) za panny Żyła pochodziła z Woli Raniżowskiej. Zauważyłam, że jakaś część Żyłów z Woli Raniżowskiej emigrowała w okolice Dzierżoniowa, u mnie w rodzinie jest jeden przypadek, była to Julia Żyła.

  Mój mail: lenamadalena@interia.pl, zapraszam do kontaktu!

 74. Szukam informacji o dzieciach Jana Żyły ur.11.06.1897r i Franciszki Żyła z domu Chudzik ur.24.06.1896r (córka Marii Chudzik) z Woli Raniżowskiej
  – Julia Żyła ur. 1.01.1922r w Woli Raniżowskiej
  – Bronisław Żyła ur.5.09.1923r
  – Józef Żyła ur. 18.11.1926r
  -* Stefania Chudzik, ur. 30.04.1918r (córka Franciszki Chudzik)
  -* Zofia Chudzik ur. 5.12.1938r (córka Franciszki Chudzik)
  Próbuję ułożyć drzewo genealogiczne mojej rodziny począwszy od rodziców mojego ojca Józefa żyła. Będę wdzięczny za każdą informację. Informacje proszę wysyłać na adres mzy@go2.pl

 75. Bedac na Monte Casino w spisie poleglych na przedostatnim miejscu widnieje w spisie Jozef Zyla chyba 26 rocznik Trzeba sprawdzic pozdrawiam wszystkich Zylow antoni zyla wpis 111 Pruszcz Gdanski

 76. Szukam do mojego drzewa genealogicznego informacji dotyczących Kazimierza Żyły z Woli Raniżowskiej i Marianny Żyła zd. Kobylarz, oboje urodzeni mniej więcej w latach 1870-1880, dzieci: Józef, Andrzej, Stanislaw (Stanley) i Łukasz. Nawiązałam kontakt z Żyłami z Woli Raniżowskiej, którzy wypowiadają się przede mną na tej stronie i do momentu znanej nam linii geneologicznej, nie jesteśmy rodziną. Gdyby pojawił się ktoś nowy i zainteresowany, zapraszam na adres: lenamadalena@interia.pl

 77. Witam WSZYSTKIE ŻYŁKI moje nazwisko panieńskie to ŻYŁA mieszkam w Olsztynie,a mój ojciec Eugeniusz pochodził z Lublina.

 78. Witam. Mój dziadek ze strony mamy Antoni Żyła po chodził z terenów wschodnich /przewijają się miejscowości: Przeworsk, Kańczuga, Turka, Drohobycz, Stanisławów, Stryj/. Służył w wojsku Franca Jozefa. Miał trzy żony. Imion nie pamiętam, chyba Michalina i Jadwiga. Jego dzieci to Stanisława,Jadwiga, Zofia, Urszula i Ryszard /wszyscy nie żyją/.Ja jestem synem Urszuli.
  Pozdrawiam
  Czesław

 79. Witam. Uzyskałem nowe informacje. Antoni Żyła był oficerem wojskowym odznaczony Virtuti Militari następnie pracował w po. licji. Zmarł ok.1956 r. i pochowany w Rozłuczu. Trzecia żona miała na imie Stefania. Przyjechała do Polski ok. 1960 r.. Została pochowana w Dusznikach.
  Pozdrawiam
  Czesław

 80. Mój ojciec Antoni Żyła pochodził z okolic Komarowa k / Zamościa w 1936 wyjechali do Mokrzec k /Włodzimierza w 1939 walczył okolice Bory TUcholskie 23 wrzesień w walkach pod Sochaczewem nad rzeką Bzura dostał się do niewoli a rodzina zginęła z rąk upa a może ktoś przeżył???

 81. Witam wszystkich ludzi tutaj o nazwisku Żyła :). Czy Wy też spotkaliście się z niejakimi przykrościami , wierszykami odnoszącymi się do nazwiska ? Czy sprawiało wam to przykrość i niezrozumienie? Jeżeli ktoś z Was chciałby ze mną głębiej porozmawiać na ten temat to proszę napisać na marzi1267@wp.pl .

 82. Cześć Żyłki :)) Mam na imię Marta, obecnie mieszkam w Warszawie, u mnie w domu, razem z rodzicami jest 12 Żyłek :) jest wesoło :) pochodzę z małej wsi Czarna, (okolice Pionki, Kozienice) dawne województwo radomskie. Świetny pomysł z tym blogiem :) mój mail: marta.zyla06@wp.pl
  Pozdrawiam Wszystkich :)

 83. witam jestem Mirosław Żyła miejscowosc Swarozyn kiedys mieszkałem w Tczewie , pozdrawiam wszystkie żyłki , macie mocie obraz herbu rodu żyłów ?

 84. Cześć Witam pozdrawiam wszystkich,
  Pochodze z Mielca,obecnie mieszkam w Dębicy.Podobno moje korzenie to Wola Raniżowska koło Rzeszowa.Podobno mam rodzine w miejscowości ,Wrocław,Chrzanów,Olsztyn,Piława Górna i gdzieś w Brazyli brat taty
  Dziadek to Adam Żyła z Woli Raniżowskiej wyjechał za pracą do Sokala
  dzisiejsza Ukraina Proszę okontakt ze wszystkimi.

 85. Pozdrawiam wszystkie Żyły :)
  Nazwisko Żyła ma dwa herby! Suchekomnaty oraz Leliwa. Najstarsze datowanie nazwiska na jakie na razie trafiłem to Stanisław Żyła ze wsi Mydłów (dawniej chyba Mydła) za czasów Jana Długosza.

 86. Witajcie, Nazywam się Dominik Żyła rocznik 78, pochodzę z Łodzi (ojciec Henryk rocznik 49 ur. w Łodzi, dziad Tadeusz bodajże z Lubelskiego).
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.