magento – sklep internetowy – platforma

Od jakiegoś czasu prowadzony jest projekt Magento – nowe spojrzenie na otwartą platformę sklepu internetowego. Całośćmagento.jpg oparta jest na frameworku Zend. Po osiągnięciu wydania stabilnego, które planowane jest najdalej do końca marca 2008 będzie niewątpliwie największą konkurencją dla oscommerce. To ostatnie niestety jest już oprogramowaniem mocno przestarzałe.
Wracając jednak do magento postaram się opisać kilka podstawowych cech. Przede wszystkim dużo lepsze zorientowanie na wyszukiwarki i optymalizacja SEO. Rozwiązana bardzo wygodna i profesjonalna komunikacja z klientem. Olbrzymie możliwości konfigurowania oprogramowania, oraz modyfikacji poprzez moduły. Bardzo dobrze rozwinięty silnik wyszukiwarki. Niezliczone opcje naproduktach i kategoriach, w tym dowolne zagnieżdżanie i parowanie wspomnianych. Pełne rozdzielenie części wizualnej od bazy danych i silnika aplikacji. Rozdzielenie opcji rejestracji – można dokonywać zakupów bez tworzenia konta użytkownika. Modułowo zbudowany panel administratora, umożliwiający obsługę kilku sklepów przy pomocy jednego zasobu. I wiele, wiele innych.
Projekt znajduje się na stronie magentocommerce.com, a autorzy zadbali o część poświęconą lokalizacji polskiej: blog i forum. Na pewno jeszcze będę tutaj jeszcze wracał do tematu tej platformy.

podziel się ze znajomymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.