blogowisko i profeo

blogowisko_org.jpgDzisiaj usłyszałem (zupełnie przez przypadek) o serwisie blogowisko_org. Wszedłem – pierwsze wrażenie bardzo OK. Po chwilo odświeżam, a tu bęc. Widać tylko katalog na serwerze Apache i koniec. Tak poważne wpadki nie powinny się zdarzać stronom, które chcą zaistnieć w sieci jako profesjonalne i ambitne.
Wieczorem zarejestrowałem się. O dziwo mail aktywacyjny przyszedł już po kilku minutach – wcześnie zostałem ostrzeżony, że zdarzają się dwudniowe poślizgi w dostarczaniu tego maila. Dodałem swojego bloga – teraz nic, tylko czekać na głosy:). Pominę aspekty błędnego wyświetlania pod IE, na szczęście pod Operą i Firefox’em działa OK. Na koniec wspomnę tylko o kiepskiej popularności – został mi nadany ID o numerze 75. Głosów na najlepszy blog jest coś koło 17 – daleka droga przed autorami. Powodzenia.

profeo_pl.jpgNa rynku następuje wysyp portali społecznościowych. Autorzy prześcigają się w pomysłach połączenia dodatkowych funkcji, głównej tematyki i estetyczności wykonania. Powstało kilka ciekawych, profesjonalnych serwisów jak choćby nasza-klasa, (od dawna istniejące) grono, a od niedawna profieo_pl. Strona skupiająca profesjonalistów różnych dziedzin, pracodawców, szkoleniowców i wielu innych. Atrakcyjna oprawa i dopracowane szczegóły. Po kilku minutach nawigacji rażą w oczy dwie rzeczy: strona sprawia wrażenie serwisu ofert pracy, oraz tablicy ogłoszeniowej z ofertami szkoleń, kursów – oczywiście płatnych. Niech rośnie – zobaczymy jak się będzie sytuacja rozwijać.

podziel się ze znajomymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.